SRPSKA OPEN: Teško prošao prvi nosilac

Prvi „kosturaš“ ATP turnira „Srpska open“, Argentinac Huan Ignasio Londero teškom mukom je prošao prvu prepreku u Banjaluci.

Argentincu je na startu takmičenja na terenima Teniskog kluba „Mladost“ predao Rus Aslan Karatsev i to pri rezultatu 1:1 u setovima i 5:3 za Londera u trećem odlučujućem setu.

Prvi set pripao je ruskom teniseru rezultatom 5:7, da bi „gaučos“ napravio preokret (6:3) prije predaje 397. igrača na ATP listi.

Londero će u narednoj rundi takmičenja odmjeriti snage sa „zemljakom“ Federikom Korijom, koji je u prvom kolu deklasirao Nijemca Kevina Kravjeca u dva seta – 6:3, 6:1.

Banjalučki turnir, koji od ove godine nosi nazov „Srpska open“ igra se za nagradni fond od 85.000 evra, a pobjednik će osvojiti 100 ATP poena.

SRPSKA OPEN, REZULTATI

Kento Tagašira (Japan) – Kristijan Garin (Čile) – 0:2 (0:6, 1:6)
Dimitar Kuzmanov (Bugarska) – Ante Pavić (Hrvatska) – 2:0 (6:1, 7:6)
Bernabe Zapata (Španija) – Đanluka Mađer (Italija) – 2:0 (6:4, 6:1)
Andrea Vavasori (Italija) – Pablo Anduhar (Španija) – 0:2 (0:6, 1:6)
Aleksandar Lazov (Bugarska) – Franjo Raspudić (Hrvatska) – 2:0 (6:4, 6:1)
Filipo Baldi (Italija) – Kimer Kopejans (Belgija) – 2:0 (6:1, 6:4)
Huan Ignasio Londero (Argentina) – Aslan Karatsev (Rusija) – predaja 1:1 (5:7, 6:3, 5:3)
Federiko Koria (Argentina) – Kevin Kravic (Njemačka) – 2:0 (6:3, 6:1)
Alesandro Đanesi (Italija) – Andrej Martin (Slovačka) – 2:1 (6:4, 4:6, 6:4)
Marko Trungeljiti (Argentina) – Laurinas Grigelis (Litvanija) – 0:2 (3:6, 3:6)
Tomaš Beluči (Brazil) – Pedro Kahin (Argentina) 2:0 (7:6, 6:1)